Neumann TLM102BK
19016
Microfone condensador de grande diafragma, cardioide, inclui cachimbo.
Simulação de adquisição do produto Neumann TLM102BK
Preencha os dados abaixo
Partilhar:
  • Informação detalhada
    • Pressure gradient transducer
    • Directional characteristic: Cardioid
    • Frequency range: 20 Hz - 20 kHz
    • Peak SPL: 144 dB
    • Rated impedance: 50 Ohm
    • Rated load impedance: 1 kOhm
    • Equivalent noise level, A-weighted: 12 dBA
    • Maximum output voltage: 13 dBu
    • Sensitivity at 1 kHz into 1 kohm 11 mV/Pa
    • Phantom power 48 V ± 4 V
    • Weight approx. 260 g
    • Diameter 52 mm
    • Length 116 mm